ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Odsłony: 1478

 

Koniec października to taki ciekawy okres, w którym można najlepiej zobaczyć jak różne kultury mierzą się z tematem śmierci. W Polsce od kilku lat możemy obserwować pewne ścieranie się tych różnych zwyczajów. Najbardziej jaskrawymi tego przykładami są  nachodzące na siebie obchody Dnia Zadusznego i Halloween. Zdania jak zwykle są podzielone, co roku jesienią jesteśmy świadkami debaty między zwolennikami i przeciwnikami uczestniczenia w zabawie Halloweenowej. Uważamy, że jako Samorząd powinniśmy łączyć, nie dzielić, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na dialog. Stworzyliśmy projekt uchwały o naszej propozycji projektu “Tydzień Grozy i Zadumy”. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy gotowi rozmawiać i osiągnąć kompromis.

27 października Pani Ciszak z klasami drugimi przy wsparciu Samorządu wystawiła przedstawienie “Dziady - Próba Generalna”. Praca nad nim w sali gimnastycznej była bardzo satysfakcjonująca, bo musieliśmy się dużo nauczyć, żeby zrealizować potrzebne efekty specjalne. Pozytywny odzew ze strony widzów bardzo nas cieszył, bo razem z Panią Ciszak bardzo napracowaliśmy się nad tą produkcją.

 

30 października odbyło się szkolne Halloween. Szkoła już od tygodnia była przyozdobiona dekoracjami tematycznymi, między innymi dyniami wycinanymi na zajęciach artystycznych. Tego dnia wiele osób przyszło przebranych za różne postacie z popkultury i filmów grozy. Przedstawiciele Samorządu ocenili, ile osób z każdej klasy się przebrało, a następnie przyznało nagrody w kategorii indywidualnej i klasowej.  Zobacz >>>GALERIĘ<<<

To dla nas bardzo ważne, że udało nam się pokazać, że w szkole możemy się uczyć o różnych, ale równoważnych, kulturach. 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s