ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Odsłony: 1464

 

5 października 2020 r.

Dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, od października 2020 roku zbiory naszej biblioteki wzbogacają się o książki ciekawe i poszukiwane przez naszych czytelników.

 30 września 2020 r.

Fundacja ING Dzieciom podarowała naszej bibliotece książki, które będą wykorzystywane do zajęć biblioterapeutycznych dla dzieci oraz staną się ciekawą lekturą dla naszych czytelników:

„Lucjan. Lew, jakiego nie było” to książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel dla dzieci chorych na choroby onkologiczne i ich rodzin. Wręczana jest bezpłatnie małym pacjentom onkologii i nefrologii w całej Polsce. W sumie trafiła ona już do kilkudziesięciu tysięcy młodszych i starszych czytelników.

„Kosmita” – również autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel – to książka wydana jesienią 2008 roku. Jej bezpośrednimi odbiorcami są rodziny dzieci autystycznych. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jak tolerancyjne podejście może wzbogacić nasze spojrzenie na świat. Książka powstała we współpracy z Fundacją Synapsis.
 
Książki można również pobrać bezpłatnie ze strony fundacji.
 
 
0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
Kategoria: